پرینتر EPSON و مخزن

 

 پرینتر Epson PX660

چاپگر چندکاره جوهر افشان اپسون Stylus Photo PX660 با سه عملکرد چاپ، اسکن و کپی، دارای وضوح 1440×5760 Dpi، قابلیت چاپ بر روی دی وی دی و سی دی، دارای 6 کاتریج جوهر مجزا، قابلیت استفاده آسان بصورت دستگاه کپی رنگی بدون نیاز به کامپیوتر، سازگار با سيستم عامل Windows 2000/XP/Vista/Win 7/Mac

اتصال مستقیم از دوربین دیجیتال
با استفاده از فن آوريهاي چاپ مستقيم USB و PictBridge، چاپگرها و چندكاره هاي اپسون مي توانند مستقيماً از دوربين هاي ديجيتال چاپ كنند. حتي بدون نياز به كامپيوتر، مي توان با در هم آميختن PictBridge يا چاپ مستقيم USB از دوربين هاي ديجيتال كار چاپ عكسها را به طرز شگفت انگيزي آسان و مستقيم انجام داد.  

سه عملكرد چاپ،اسكن،كپي در يك دستگاه
وضوح چاپ 1440×5760 Dpi
سرعت چاپ و كپي 37 صفحه در دقيقه متن مشكي و رنگي
دقت اسكن2400×1200 Dpi
قابليت چاپ بر روي CD, DVD (قابل چاپ)
داراي 6 كارتريج جوهر رنگ مجزا
قابليت استفاده آسان بصورت دستگاه كپي رنگي بدون نياز به كامپيوتر
قابليت چاپ عكس از روي كارت حافظه و امكان ذخيره سازي در كارت حافظه بدون نياز به كامپيوتر
سازگار با سيستم عامل Windows 2000/XP/Vista/Win 7/ Mac

 

فن آوري پيشرفته وضوح جوهرافشان
كيفيت فوق العاده چاپ از ويژگي هاي چاپگرهاي جوهرافشان رنگي و چندكاره هاي اپسون است. با استفاده از فن آوري مديريت اجرايي اپسون (RPM)، حداكثر وضوح چاپهاي سياه، سفيد و رنگي 5760×1440 dpi بوده و جزئيات چاپي به زيبايي به تصوير در خواهند آمد. كليه چاپگرهاي اپسون با فن آوري RPM، از قطرات متوسط جوهر براي چاپ و از قطرات جوهر با اندازه بسيار كوچك (به اندازه 1.5 پيكو ليتر) در درجه بندي و تركيب رنگها استفاده مي كنند، نتيجه اين كار سرعت بالاي چاپ عكس، نمودار و ساير تصاوير پيچيده بدون تغيير در كيفيت آنها مي باشد.
قابليت چاپ بدون حاشيه
چاپگرها و چندكاره هاي رنگي اپسون ضمن حفظ شهرت جهاني خود در ارائه بهترين كيفيت چاپ، از نظر فن آوري چاپ بدون حاشيه نيز بسيار مورد استقبال قرار گرفته اند.
چاپ با كيفيت بر روي هر نوع كاغذ
چاپگرها و چند كاره هاي اپسون با جوهر پيشرفته از مزيت تنوع كاغذهاي چاپي برخوردارند. در هر زمان و براي هر كاري مي توانيد از هر نوع كاغذ – از كاغذهاي ساده تا كاغذهاي براق مخصوص چاپ عكس استفاده نماييد.
اسكن رنگي
دستگاه مي تواند اسناد شما را با وضوح 600dpi اسكن كرده و تصاوير را با شفافيت و وضوح بي نظير بازسازي كند.
قابليت كپي برداري، چاپ، اسكن
قابليت انجام كپي، چاپ و اسكن از مزيتهاي فوق العاده دستگاه مي باشد كه مجموعه اي از امكانات كاربردي را براي كاربر ايجاد ميكند.
جوهر مخصوص چاپ حرفه اي عكس
جوهر كلاريا آخرين محصول از سري جوهرهاي اپسون بوده كه داراي كيفيت رنگ بالا با قابليت ماندگاري بسيار طولاني (داخل آلبوم تا 200 سال و در شرايط اتاق تا 98 سال) و شفافيت بسيار خوب بر روي كليه كاغذهاي معمولي و فتو مي باشد، همچنين در مقابل رطوبت و تغييرات دما مقاوم بوده، ضد لك و ضد سايه مي باشد. به دليل صنعتي بودن ساختار اين جوهرها (Dye base) عكس چاپ شده بلافاصله خشك مي شود.
استاندارد Energy Star
برنامه مشترك آژانس حمايت از محيط زيست و سازمان انرژي مي باشد كه از توليدات محافظ محيط زيست با بازدهي بالا حمايت مي كند. محصولات دارنده Energy Star نسبت بي خطري از انرژي را فراهم كرده و از انتشار گازهاي گلخانه اي جلوگيري مي كنند.
افزايش سرعت اسكن با استفاده از تكنولوژي جديد
اسكنرهاي اپسون با استفاده از فن آوريهاي متعددي كه بر سرعت پردازش و انتقال داده مي افزايند اسكن با كيفيتي را بدون كاستن از سرعت كار ارائه مي دهند. نخستين اين فن آوريها يك ASCI (Application Specific Integrated Circuit) پرسرعت متمركز بر PC است كه خروجي تصوير را با سرعتي بيش از قبل پردازش مي كند. اسكنرهاي اپسون همچنين با استفاده از پورت USB 2.0 قابليت انتقال خروجي پرسرعتي دارند.
فن آوري مخصوص اپسون براي افزايش كيفيت و بهبود سرعت چاپ
كليه چاپگرها و چندكاره هاي اپسون داراي فن آوري منحصر بفرد هد ميكرو پيزو هستند. در اين تكنولوژي ارتعاشات الكتريكي موجب حركت لايه هاي سراميكي شده و قطره هاي جوهر از افشانك زير مخزن جوهر خارج مي گردد. قطع ارتعاش بلافاصله مانع از افشاندن جوهر اضافي بر روي كاغذ شده كه در نتيجه دور نقطه ايجاد شده كاملاً صاف و گرد مي باشد. به دليل عدم وجود بخار جوهر، چاپ از كيفيت بالاتري در مقايسه با تكنولوژي حبابي (حرارتي) برخوردار بوده و در مصرف جوهر نيز صرفه جويي مي گردد. مصرف جوهر نيز صرفه جويي مي گردد.
پورت USB 2.0 براي انتقال پر سرعت اطلاعات
چاپگرها و چندكاره ها با استفاده از پورت USB 2.0 انتقال اطلاعات پر سرعتي را بين چاپگر و كامپيوتر انجام مي دهند. رابط USB بدون اختلال به كامپيوتر شخصيتان وصل شده و با پشتيباني از ويندوزهاي XP(Professional x64 Edition), 2000, Me, 98SE,vista,7 آماده به كار مي گردد.
كارتريجهاي جوهر مجزا براي كنترل بهينه جوهر
كارتريجهاي هوشمند اپسون مناسب براي كاربراني است كه به دنبال چاپگري با كيفيت چاپ بالا هستند. هر يك از كارتريجهاي جوهر اپسون داراي تراشه هاي هوشمندي هستند كه مقدار دقيق جوهر مصرفي و باقي مانده را ثبت كرده و حتي در زمان خاموشي دستگاه نيز اطلاعات خود را حفظ مي كنند. براي اينكه حين عمليات چاپ، جوهر كارتريجها تمام نشود، در صورت رو به اتمام بودن آنها پيغامي هشدار دهنده ظاهر خواهد شد.
داراي صفحه نمايش لمسي
داراي صفحه نمايش لمسي با حساسيت ودقت فوق العاده
قابليت چاپ عكس از روي انواع كارت حافظه
اپسون با قابليت تنظيم پذيري كامل كارت حافظه، از اكثر كارتهاي حافظه به كار رفته در دوربين هاي ديجيتال حمايت كرده و همانند يك كارت خوان (RAM Reader) عمل مي كند.
شيار كارت xD: كارت تصوير xD, كارت تصوير xD نوع M، كارت تصوير xD نوع H
شيار نوع II فلش فشرده (CF): فلش فشرده (فقط كارت حافظه) و ميكرو درايو
شيار Memory Stick: Memory Stick, Memory Stick Duo(با آداپتور)، MagicGate Memory Stick، MagicGate Memory Stick Duo، Memory Stick PRO، Memory Stick PRO Duo (با (آداپتور)
اتصال ساده به كامپيوتر
چاپگرها و چندكاره هاي اپسون با بكارگيري پورت USB 1.1 مي توانند بدون ايجاد اختلال، به كامپيوتر شخصي تان وصل شده و با پشتيباني از ويندوزهاي XP, 2000, Me, 98SE ,VISTA,7آماده به كار شوند.
تكنولوژي تنظيم قطرات جوهر
تكنولوژي تنظيم قطرات جوهر (VSDT) پيشرفت بزرگي در راستاي افزايش كيفيت چاپ در چاپگرهاي جوهرافشان اپسون است. اين تكنولوژي با انتخاب نوع كاغذ فعال شده و هر نوع كاغذ شامل يك نوع خاص از VSD خواهد بود. در چاپگرهاي معمولي يك مد براي VSD وجود دارد و در چاپگرهاي نيمه حرفه اي و حرفه اي سه مد براي VSD تعريف شده است.
VSDT تشكيل شده است از:
Ultramicrodots: قطره هاي جوهر فوق العاده كوچك با اندازه اي بين سه و شش پيكوليتر است. قطر اين قطره ها حدوداً چهار برابر كوچكتر از موي انسان بوده و به سختي با چشم غير مسلح قابل رويت است. Ultramicrodots با وضوح بسيار بالايي چاپ كرده و كيفيت چاپ را بطور قابل ملاحظه اي افزايش مي دهد.
قطره هايي با اندازه هاي متفاوت: با كنترل درايور چاپگر (Epson Photo Enhance)، براي هر محدوده از تصوير چاپي، قطره هايي با اندازه هاي متفاوت بر اساس نياز توليد مي شود. اين عمل كاملاً شبيه رنگ كردن يك اتاق است، براي پوشش دهي سريع يك ناحيه از يك برس بزرگ استفاده كرده در حالي كه براي نواحي كوچكتر از برسهاي ريزتري استفاده مي كند. با استفاده از تكنولوژي تنظيم قطرات جوهر، مي توان بر اساس نياز شش اندازه متفاوت قطره را توليد كرد

 

                                                                                         

مخزن جوهر  EPSON

مخزن جوهر پرینتر یا CISS * جایگزینی ارزان قیمت برای کارتریج پرینترهای جوهرافشان است. در مقایسه با کارتریج های مرسوم، CISS از مخزن های جوهر با حجم بسیار بیشتری (حدود 100 میلی لیتر برای هر رنگ) استفاده می کنند. CISSها را می توان مجددا با جوهر پرنمود.
بیشتر CISSها برای پرینتر های Epson، Hp و Canon در مدلها و اشکال مختلف تولید می شوند ولی تمامی آنها دارای ساختار مشابهی هستند، یک CISS از تعدادی مخزن جوهر که که با لوله های باریک به هد پرینتر متصل می شود تشکیل می شوند.
استفاده از این مخزن ها هزینه مواد مصرفی پرینتر را تا یک دهم کاهش می دهد. همچنین استفاده از CISS این قابلیت را به کاربران می دهد تا بتوانند از جوهرهای متنوعی مانند جوهر Sublimation یا سیاه و سفید و … استفاده کنند.
استفاده کنندگان CISS باید در انتخاب و خرید جوهر دقت کنند زیرا استفاده از جوهرهای بی کیفیت می تواند به پرینتر صدمه بزند.


_____________________________
کارتریج قابل شارژ (Refillable Cartridge)

 

کارتریج قابل شارژ یا Refillable Cartridge نوعی کارتریج پرینتر جوهر افشان است که کاربر می تواند شخصا آنها را با جوهر پر کند و برای بارها استفاده نماید. استفاده از این کارتریج ها هزینه مواد مصرفی پرینتر را به شدت کاهش می دهد.
مانند مخزن جوهر، کارتریج قابل شارژ این قابلیت را به کاربران می دهد تا بتوانند از جوهرهای متنوعی مانند جوهر Sublimation یا سیاه و سفید و … استفاده کنند. همچنین بسیاری برای باز کردن نازلهای گرفته شده هد پرینتر، کارتریجهای قابل شارژ پر شده با محلول هد بازکن را به کار می برند.
بر خلاف CISS، نصب کردن این کارتریج ها مستلزم هیچگونه تغییری در پرینتر نیست و بسیاری از کاربران که دوست دارند هزینه خود را پایین بیاورند ولی نمی خواهند پرینتر خود را دستکاری کنند از این کارتریجها استفاده می کنند.
استفاده کنندگان این کارتریج ها باید در انتخاب و خرید جوهر دقت کنند زیرا استفاده از جوهرهای بی کیفیت می تواند به پرینتر صدمه بزند.

 

 

 

 • ..

  ..

  ..

  ..

  ..

  شایان